مدیر سایت جمعه 5 مرداد 1397 03:42 ق.ظ نظرات ()
نتیجه تصویری برای اثرات کتاب خواندن با صدای بلند برای سالمندان

تاثیرات کتاب خواندن بر روی کودکان
    این مطلب برای درک بهتر تاثیرات کتاب خواندن برای کودکان و تحت تاثیر قرار گرفتنارتباط بین والدین و فرزندان است.  
موضوعات کیلیدی
      کتاب خواندن برای کودکان تاثیر مستقیمی در سنین بالاتر بر روی تحصیلات آنها بدون درنظر گرفتن محیط خانه و هوش خانوادگی دارد.
         کتاب خواندن برای کودکان 4-5 ساله بصورت مداوم اثرات مثبت قابل توجهی بر روی یادگیری آنها میگذارد.
         اثر کتاب خواندن 3-5 روز در هفته بر روی یادگیری کودکان به اینگونه است که مهارتهایشان را 6 ماه زودتر از هم سن و سالانشان فرا میگیرند،درصورتی که با کتاب خواندن 6-7 روز در هفته  یادگیری مهارتهایشان را به 12 ماه زودتر از هم سنهیشان میتوان افزایش داد.
         داشتن مهارت خواندن و شمارش در کودکان به هوش خانوادگی و یا محیط خانه ارتباطی ندارد بلکه به کتاب خواندن و آموزش مهارت خواندن و شمارش توسط والدین قبل از شروع مدرسه بستگی دارد.
مقدمه
    کسب مهارتهای شناختی در کودکان برای موفقیت در زندگی و تحصیلات آنها مهم است.دستیابی به یک مهارت در زمان کودکی، باعث یادگیری بهتر دیگر مهارتها در سنین بالاتر میشود.توانایی شناختی میتواند تاثیر مثبتی بر روی تحصیلات و آموزش کودکان بگذارد زیرا مهارتهای شناختی ثابت نیستند، اما از طریق آموزش در پیش دبستانی،مدرسه و به میزان قابل توجهی آموزشهای والدین میتواند در فراگیری بهتر و پیشرفت بیشتر کودکان تاثیر بگذارد.
روشهای سنجش کودکان
     برای مطالعه بیشتر و علمی تر در رابطه تاثیر کتاب خواندن بر روی کودکان، محققان به سراغ یک گروه 4000 نفره از کودکان استرالیایی رفتند و با بررسی کردن کودکان بین4-5 تا 10-11 ساله  و همچنین بررسی محیط خانه ،خانواده و سوابق آنها دریافتند که آموزشها و کتاب خواندن اثرات مستقیم  بر روی دوران تحصیل و روابط اجتماعی آنها میگذارد.
این تحقیقات تاثیرات کتاب خواندن بر روی کودکان در حال و آینده را نشان میدهد که 2 روش سنجش را در ادامه میخوانید.
         مهارت خواندن-در این روش کودکان به وسیله مربی و یا معلم خود رتبه بندی میشوند و سطح خواندن آنها در سنین مختلف بررسی میشود.به عنوان مثال:در سن 4 سالگی شاخص از 0 تا 3 است، 0 برابر با مهارت کم(هنوز نمیتواند بخواند) و 3 برابر با مهارت بالا (میتواند کلمات پیچیده را در جملات بخواند) است.
         مهارتهای یادگیری زبان- میزان یادگیری کودکان در سنین مختلف متفاوت است و فهمیدن میزان یادگیری آنها نیازمند یک رتبه بندی از سن 4 سالگی تا 11 سالگیست.شما میتوانید از تصاویر آموزشی برای ارزیابی سطح فراگیری زبان کودکتان استفاده کنید.
رابطه بین کتاب خواندن برای کودکان و مهارت یادگیری خواندن آنها
    اطلاعات جمع آوری شده در این تحقیقات نشان میدهد که ارتباط مستقیمی بین کتاب خواندن برای کودکان و کسب نمرات بهتر آنها وجود دارد.آزمایشات نشان میدهد که کودکانی که تا قبل از شروع مدرسه،والدین برای آنها کتاب خوانده اند دارای مهارت بالاتری در خواندن هستند.
درنتیجه خواندن کتاب برای کودکان مخصوصا کتاب داستان باعث فعالیت بیشتر مغز،فراگیری بهتر مهارتها و در نهایت موفقیت در خواندن میشود.کتاب خواندن تا قبل از پیش دبیتانی کمک میکند به یادگیری بهتر زبان،سواد نوظهور و موفقیت در خواندن.علاوه بر اینها کتاب خواندن برای کودکان آنها را تشویق میکند که خودشان کتاب بخوانند و این امیر باعث میشود که مهارتهای شناختی بیشتری را فراگیرند.

         جوانان کتاب های بیشتری نسبت به پدران خود میخوانند.
مطالعه کتاب هزاره های آمریکایی نشان میدهد که88% از افراد زیر 30 سال حداقل یک کتاب در سال میخوانند این در صورتی ست که  آمار افراد بیشتر از 30 سال 79%است.
با اینکه نسل جوان،نسل تکنولوژی و فناوریهای دیجیتالی است،اما تحقیقات نشان میدهد که با وجود دسترسی آسان به تکنولوژی، جوانترها تعداد کتاب بیشتری را در سال میخوانند.
یک نظر سنجی که بر روی افراد بالای 16 سال انجام شد نشان داد که 88% از افراد زیر 30 سال حداقل یک کتاب بیشتر از بزرگترهای خود خوانده اند و این آمار در سنین بالای 30 سال 79% است.طبق آماری که در کتاب هزاره از روی عناوین خوانده شده بیان شد،43% از جوانان زیر 30 سال حداقل یک عنوان را خوانده اند و افراد بزرگسال 40%.
سامانتا شانون،نویسنده 22 ساله جوان که موفق به کسب یک قرار داد برای سریالهای فانتزی و پرطرفدار بزرگسالان/ فرانسوی خود شد،که اولین آن استخوانها بود.او میگوید:"با وجود اینکه ما در دنیایی پر از تکنولوژی بزرگ شدیم و داستانهای مخصوص و راه و روش های دیگری برای بیان آنها داریم اما با این حال ما کمتر درگیر داستانهای قدیمی میشویم.
طبق گزارشات با وجود پذیرش تکنولوژی62% از مردم معتقد هستند که مطاله کتاب اطلاعات بیشتری را در اختیارمان میگذارد و اطلاعات اینترنت محدود است.53% از بزرگسالان با این نظر موافق هستند.
درصد افراد جوان 16 سال به بالا که حداقل سالی یک کتاب میخوانند سال به سال افزایش می یابد.آخرین اعداد و ارقام نشان میدهد که 82% از جوانان بالای 16 سال در این دسته هستند.طبق گزارشات سال 2013 افراد بالای 18 سال 76% این آمار را تشکیل میدادند و در سالهای 2011 و 2012 برای افراد بالای 16 سال به ترتیب این آمار 75% و 78% گزارش شده است.
شارلت ایر،ویرایشگر مجله کودکان میگوید"دستگاههای دیجیتالی به همان دلیلی که همه میدانیم،برای بزرگترها جذابتر از کودکان است ولی والدین دوست ندارند فرزندانشان تمام وقتشان را صرف گذراندن در دنیای تکنولوژی کنند.البته نوجوانان کتابهای چاپی را ترجیح میدهند."
این خود یک مثال است برای آخرین کتاب پاتریک نس یا هالی اسمل،آنها معتقدند که هزینه کتابهای الکترونیکی بیش از حد بالاست-آنها فکر میکنند که کتابهای الکترونیکی باید ارزانتر و یا رایگان باشند مخصوصا زمانی که در کیندل قرار میگیرند.نوجوانان ترجیح میدهند به جای خرید کیندل یک تلفن همراه و یا تبلت خریداری کنند.
وجود کتابخانه یک امر حیاتی است و برای بیشتر شدن آمار کتاب خوانی میتوان از یک تبلیغ خوب استفاده کرد، بخصوص در دنیای امروز که هرنوجوان میتواند با یک کلیک وارد دنیای دیگری شود.