مدیر سایت دوشنبه 15 مرداد 1397 03:46 ق.ظ نظرات ()
نتیجه تصویری برای چرا کتاب های چاپی بهتر از کتاب های الکترونیکی هستند؟

    چند وقت پیش مطلبی درباره صنعت کتاب خواندم که نشان میداد فروش کتاب های الکترونیکی کمتر از سال گذشته بوده است.این آمار برای اولین بار بود که اتفاق می افتاد در صورتی که آمار کتاب های چاپی تغییری نکرده بود. بعد از خواندن این اخبار تصمیم گرفتم که چند دلیل که نشان میدهد کتاب های چاپی بهتر هستند را بشما بگویم.
مرور خاطرات
     کتاب های چاپی یادآور لحظات ما هستند.کتاب هایی که در دوران دانشگاه خریداری میکنیم پس از 50 سال هنوز در دسترس هستند اما کتاب های الکترونیکی پس از مدتی، دیگر شما قادر نخواهید بود آنها را در سایتها پیدا کنید. آیا شما واقعا فکر میکنید که میتوانید کتابهای الکترونیکی را پس از 10 سال در سایت معتبری پیدا کنید؟
    کتاب های چاپی یادآور خاطرات گذشته ما هستند.یک کتاب از کتابهای دوره دبیرستانتان در کتابخانه تان میتواند یادآور خاطرات آن زمان شما باشد.کتابهایی که شما خوانده اید هرکدام میتوانند یادآور یک خاطره یا سفر شما به گذشته باشند اما نرم افزاری مانند کیندل همان کیندل میماند. 
کتابهای چاپی میتوانند جالبتر باشند
    کتابهای چاپی دارای جلدهای جالبی هستند،شما یک اتوبوس را پر از افرادی در نظر بگیرید که همه در حال خواندن کتابهای چاپی هستند،جالب است، که جمعیت زیادی همه با هم در حال مطالعه باشند و حتی ممکن است این امر به دیگر نقاط عمومی شهر سرایت کند و شما شاهد همچین صحنه ایی در دیگر نقاط شهر باشید.با اینکار شاید بتوانید فرد دیگری را نیز علاقه مند به کتابخواندن کنید.اما اتوبوسی که همه در حال خواندن کتابهای الکترونیکی باشند، فقط تعدادی افراد هستند که تمام حواسشان به موبایل،تبلت و یا ... است.

اشتراک گذاری راحت تر
    شما کتابهای چاپی را راحت تر به اشتراک میگذارید.شما نمیتوانید کتابهای الکترونیکی را به راحتی با دوستان خود به اشتراک بگذارید و بگویید"این کتاب خوبی ست آن را مطالعه کن". اگر هردوی شما عضو یک نرم افزار باشید میتوانید آن را به اشتراک بگذارید و یا حتی از طریق ایمیل میتوانید برای یکدیگر ارسال کنید اما شما به کتابهای چاپی برای اشتراک گذاری دسترسی راحت تری دارید.

مطالعه کتاب های چاپی بهتر از کتابهای الکترونیکی است.
    کتاب های چاپی دارای صفحات قابل لمس هستند.خواندن کتابهای چاپی بدلیل تماس مستقیم با کاغذ لذت بخشتر است.از طرفی،خواندن کتابهای الکترونیکی مانند استتفاده از دستگاه خودپرداز است.شما پس از تماشای یک صفحه کامپیوتری در طول روز،قطعا به آرامش بیشتری نیاز دارید و این آرامش میتواند با مطالعه یک کتاب چاپی بدست آید.
    کتابهای چاپی برای سلامتی شما بهتر هستند.طبق نتایج بدست آمده از یک تحقیق در دانشکده پزشکی هاروارد مشخص شد که خواندن کتابهای الکترونیکی در شب بدلیل نوری که از دستگاه الکترونیکی ساتع میشود باعث اختلال در خواب،عدم توانایی  قسمت هشدار دهنده مغز شما در صبح روز بعد و سلامت کلی شما میشود.
    کتبهای چاپی قادر هستند که اطلاعات را بهتر منتقل کنند.طبق یک مطالعه در گاردین،نشان میدهد افرادی که کتابهای چاپی را مطالعه کرده اند روی دادها و وقایع بهتر در ذهنشان مانده است تا کسانی که همان کتابها را بصورت الکتریکی خوانده اند.بنابراین اگر میخاهید اطلاعاتی را بدست آورید و یا بدنبال اطلاعاتی هستید که طولانی مدت در ذهن شما بماند کتابهای چاپی بهترین راه حل هستند.
    شما میتوانید نکات مهم را در حاشیه صفحات کتابهای چاپی بنویسید و یا با گیره های نشانه گذاری صفحه مهم را نشانه گذاری کنید.کتابهای الکترونیکی شامل چیزهای مشابه ایی هستند اما رابطه ایی بین حرکات فیزیکی و بخاطر سپردن ما وجود دارد:وقتی مطلب مهمی را میبینم،با یادداشت کردن آن بهتر در ذهن ما ثبت میشود.
    از یکطرف کتابهای چاپی کمک شایانی به نویسندگان میکند.درام سالهاست که در دست انجمن نویسندگان است و ناشران میتوانند سود کمتری را به نویسندگان بابت  کتابهای الکترونیکی پرداخت کنند.پس اگر میخواهید از نویسنده مورد علاقه خود حمایت کنید و او را تشویق به نوشتن کتابهای بهتر و بیشتر کنید کتابهای چاپی بخرید.
    کتابهای چاپی از لحاظ بها ارزش کمتری برای سرقت دارند ، شما میتوانید با خیال راحت کتابتان را در ماشین خود بگذارید و خیالتان راحت باشد زمانی که برمیگردید کتاب همانجاست. اما کتابهای الکتریکی در گوشی همراه و یا دیگر وسایل الکتریکی ما هستند و گم شدن یا به سرقت رفتنشان بهای گزافی برای ما دارد. و اما امتیازی که برای شما دارد:
"اگر شما کتاب چاپی خود را در وان حمام نیز بیندازید با یک سشوار میتوانید آن را خشک کنید ."